Zmarszczki nie są już problemem

Zmarszczki nie są już problemem

 

Walka z upływającym czasem od dawna zaprząta głowy wielu osób, dotyczy to szczególnie kobiet. Od pokoleń przekazywane są sposoby na pielęgnowanie twarzy, aby jak najdłużej zachowała jędrność i młody wygląd. W obecnych czasach z pomocą przychodzi nauka i takie substancje jak botoks. Dzięki tej substancji od kilku dekad zmarszczki nie są już problemem.

 

Receptury i sposoby na zachowanie jak najdłużej młodego wyglądu i skóry bez zmarszczek były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdy z nas słyszał o maseczkach przygotowywanych przez nasze babcie z tego, co było w domu, czy ćwiczeniach mięśni twarzy. W chwili obecnej, od wielu lat pomocne w walce ze zmarszczkami są odkrycia naukowe i przede wszystkim stosunkowo nowa dziedzina – medycyna estetyczna. Rozwój nauki w tym kierunku spowodował powstanie właśnie takiej, odrębnej dziedziny nauki. Jedną z głównych substancji używanych w medycynie estetycznej jest botoks.

Botoksem tak naprawdę określa się toksynę botulinową, która jest wytwarzana przez bakterię Clos tridium botulinum. Botoks jest oczyszczonym białkiem, a na skórę działa odmładzająco i wygładzająco. Wstrzyknięcie go do mięśni twarzy jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zmarszczek, także tych głębokich. Efekt nie utrzymuje się na stałe. Co jakiś czas trzeba zabiegi powtarzać. W medycynie estetycznej botoks funkcjonuje od końca lat 80-tych, w Polsce natomiast zaczął być używany w połowie lat 90-tych. Wcześniej botoks stosowany był w neurologii i okulistyce, między innymi leczono nim zeza.

Co to są zmarszczki mimiczne i jak ich uniknąć

Zmarszczek mimicznych nie uniknie nikt. Są one jednym z największych zmarszczek kobiet oraz mężczyzn w zasadzie w każdym wieku.

Skąd się biorą zmarszczki mimiczne? Wynikają one z nadmiernej aktywności mięśni w określonych częściach twarzy. Prace tych mięśni powodowane są w wyniku sygnałów wysyłanych z włókien nerwowych. Najczęstszymi miejscami powstawania zmarszczek mimicznych są kąciki oczu, czoło, kąciki ust, a w późniejszym czasie powstają one także od linii nosa do kącików ust.

Szukasz sposobu na młodszą cerę? Sprawdź : Botox Gdańsk

Jak sobie z nimi radzić? We wczesnym etapie pomóc może intensywne nawilżanie twarzy. Dzięki temu skóra jest bardziej jędrna i wraca do swojej wyjściowej pozycji. Pomocne mogą być także ćwiczenia i masaż twarzy.

W przypadku, kiedy zmarszczki mimiczne zaczynają przeszkadzać, są głębokie lub też brakuje czasu na systematyczne wykonywanie masażu twarzy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i jedna z popularniejszych substancji do walki ze zmarszczkami – botoks.

Czym jest botoks?

Naukowa nazwa tej substancji to toksyna botulinowa, która jest wytwarzana przez bakterię Clostridium botulinum i jest postacią oczyszczonego białka.

Jak działa botoks?

Botoks blokuje połączenie między nerwami a mięśniami. Jego wstrzyknięcie w mięśnie twarzy powoduje, że sygnały wysyłane przez nerwy nie powodują skurczy mięśni, przez co pozostają one nieruchome i bardziej rozluźnione. W efekcie skóra po ostrzyknięciu botoksem jest wygładzona i jędrna.

Osoby decydujące się na pozbycie zmarszczek mimicznych muszą pamiętać o tym, że efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj przez 6 miesięcy, następnie działanie botoksu stopniowo osłabia się i zabieg należy powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − = 38