Zapoznaj się z bezinwazyjnym liftingiem HIFU

Piękna i odmłodzona skóra dzięki HIFUCzym jest HIFU?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) początkowo była wykorzystywana w terapii nowotworów. Obecnie wykorzystuje się ją między innymi jako alternatywę dla chirurgii plastycznej, jako całkowicie bezinwazyjny lifting twarzy i ciała w zabiegach Ultraformer III. Nie wymaga znieczulenia, nie trzeba się do niego przygotowywać, można go wykonać na praktycznie całej powierzchni ciała i na niedużych partiach nie kosztuje krocie.

Na czym polega?

W trakcie zabiegu na skórę wysyłane są fale ultradźwiękowe, dzięki czemu jest on bezinwazyjny i oczywiście bezbolesny. Fale te wywołują mikrouszkodzenia skóry co prowadzi do wzmożonej produkcji kolagenu (w ramach regeneracji) oraz obkurczają tkanki (pod wpływem podgrzania skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni). Dzięki temu uzyskujemy efekt liftingu ciała i twarzy bez użycia skalpela.  Podczas zabiegu wykorzystywana jest specjalna głowica (emitująca fale ultradźwiękowe) która jest przykładana do naszego ciała. Jest kilka rodzajów tych głowic, co umożliwia wysłanie fal na pożądaną przez nas głębokość, dzięki czemu możliwe jest bardzo precyzyjne działanie, dokładnie tam gdzie jest ono potrzebne i pożądane. Skóra robi się elastyczna, jędrna, napięta i gęsta. Wystarczy do tego jeden zabieg. Zmiany widoczne są już po 2-3 miesiącach i utrzymują się około dwóch lat. 

Nie ma potrzeby się przygotowywać do zabiegu, a poddana mu okolica nie wymaga dalszej pielęgnacji czy zwiększonej uwagi z naszej strony. Nie trzeba brać dnia wolnego od pracy, a czas samego procesu waha się od 30 minut do 2 godzin w zależności od powierzchni ciała, która ma być mu poddana. Jest to nowoczesny zabieg dostosowany do naszych potrzeb.

Więcej można przeczytać na: https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-urzadzenie-ultraformer-iii-z-technologia-hifu

Konkretne efekty

Po zabiegu (w zależności od tego jaką część ciała obierzemy za cel) skóra zyskuje lepszy koloryt, w obrębie twarzy zaobserwujemy między innymi – uniesienie brwi, redukcję zmarszek na czole szyi i przy oczach, poprawę lini żuchwy czy ładniejsze kontury.

Obszary, którym poddawane są zabiegowi na ciele to:

 • klatka piersiowa
 • ramiona
 • pachy
 • brzuch, w tym tak zwane „boczki”
 • uda
 • łydki
 • kostki
 • plecy

Miejsca wykonywania HIFU

W tych przypadkach głównie zaobserwuje się znaczne ujędrnienie okolic, wzmocnienie elastyczności skóry, podniesienie konturów ciała, zmniejszenie „zwisających” fragmentów skóry.

Wskazaniami są:

 • nadmiar skóry po gwałtownym utracie wagi
 • wiotka skóra ciała
 • redukcja zmarszczek
 • lifting ciała
 • lifting twarzy i szyi
 • podwójny podbródek
 • zapobieganie utraty jędrności skóry

Efekty uboczne i przeciwskazania

Dzięki swojej bezinwazyjności ma bardzo niewiele przeciwskazań, są w nich oczywiście ciąża oraz okres karmienia piersią, nowotwory lub zmiany chorobowe (opryszczka, infekcje wirusowe lub bakteryjne) w tych częściach ciała, które mają być poddane zabiegowi. Efekty uboczne są praktycznie nieistniejące i można do nich zaliczyć co najwyżej zaczerwienienie czy też lekka bolesność, które znikają w przęciągu kilku godzin po wyjściu od gabnietu.

Zabieg może wykonać lekarz lub kosmetolog.

Oponka po HIFUtwarz po HIFU

Ceny

W chwili obecnej koszta takiego zabiegu wachają się znacznie i zależne są oczywiście od powierzchni ciała, która ma być mu poddana oraz od miejsca, w którym ma być on przeprowadzany. Najmniej zapłacimy za usunięcie kurzych łapek z kącików oczu czy też zmarszek z czoła (w przybliżeniu około 600 -700 zł), przez mniej więcej 3 000 – 4 000 zł za zabieg na całej szyi z podbródkiem, do 11 000 (i więcej) za usługę obejmującą na przykład całe uda. Pocieszającym jest, że większość klinik oferujących te zabiegi jest skłonna rozbić ceny na raty czy też co jakiś czas zaoferować mniejszą lub większą promocję. Trzeba mieć także na uwadze, że jeden zabieg spokojnie wystarczy na około 2 lata.

 

Artykuł pisany przy współpracy z https://portalkosmetologiczny.pl

 

4 thoughts on “Zapoznaj się z bezinwazyjnym liftingiem HIFU

  1. z tego co kojarze to jak mi lekarz opowiadał o tym to mówił że w tym czasie produkuje się cały czas ten kolagen który ma po prostu odbudować te mikrouszkodzenia w tkankach. gdańska hifu ma dość dobre i dobrych lekarzy. mi pomogli na nogi.

 1. Najwarzniejsze że po wyjsciu z tego zabiegu normalnie możesz robić później wszystko normalnie. Mnie nic nie bolało a też nic się podobnie nie pojawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 + = 37