Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są podstawowym defektem skóry, który mówi nam o rozpoczętym procesie starzenia. To właśnie one są świadectwem niewystarczającej produkcji naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego, czego skutkiem jest właśnie wiotczenie skóry.

Zmarszczki uznawane są dzisiaj za nieestetyczne, zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna dążymy do ich niwelowania. Zadbana skóra to ta w pełni gładka i jędrna, pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Na szczęście są metody, dzięki którym taki efekt można z satysfakcją uzyskać.

 

Usuwanie zmarszczek – najlepsze metody

 

Niewątpliwym hitem na rynku dermatologicznym są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Te, które jeszcze do niedawna uznawane były za mało skuteczne, dzisiaj otrzymują rekomendację medyków. Uznaje się, iż zabiegi te dają takie same efekty jak metody w pełni lecznicze. Co więcej, ich zaletą jest pełne bezpieczeństwo wykonywania dla pacjenta oraz brak powikłań.

Do najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które dzisiaj stosowane są powszechnie w celu niwelowania zmarszczek zaliczają się:

 

  • Mezoterapia igłowa. Polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami odżywczymi, najczęściej z dużą zawartością kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki temu, skóra zostaje pobudzona do naturalnej odbudowy.
  • Toksyna botulinowa wstrzykiwana w mięśnie w małych ilościach jest w zupełności bezpieczna dla pacjenta. Jad kiełbasiany unieruchamia mięsień, ale nie paraliżuje go. Stosuje się go do niwelowania zmarszczek mimicznych jednak trzeba pamiętać, że botoks nie niszczy zmarszczek a wygładza je. Efekt zabiegu utrzymuje się kilka miesięcy, po czym można go wykonywać ponownie. Skóra jest gładka, ale pozostaje naturalne, bez efektu maski.
  • Osocze bogatopłytkowe, To zabieg, w takcie którego skóra twarzy ostrzykiwana jest naturalnym osoczem, pochodzącym z wcześniej pobranej krwi pacjenta. Tzw. lifting wampirzy regeneruje tkanki skórne. Zabieg również można powtarzać wielokrotnie, jest w pełni nieinwazyjny i nie powoduje żadnych powikłań.
  • Lasery, takie jak Harmony Xl czy laser Pollogen LEGEND wydziela wiązki światła, które działają liftingująco na skórę twarzy. Na podobnych zasadach działa fotoodmładzanie, które pozwala cofnąć czas o nawet 5 lat, patrząc na wygląd i kondycję skóry.

 

Trzeba wiedzieć, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane w sposób w pełni bezpieczny tylko w renomowanych gabinetach. Wszystkie muszą zostać dopasowane indywidualnie do każdego pacjenta a nad ich wykonaniem powinien czuwać lekarz. To również on powinien decydować o częstotliwości wykonywanych zabiegów.

Źródła:

  1. http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek/
  2. http://magazynwitalny.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − 67 =