Usuwanie rozstępów, laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy, czyli nieestetyczne pręgi na skórze w postaci głębokich wgłębień pojawiają się nie tylko w wyniku nagłego rozciągnięcia skóry i przerwania włókien kolagenowych.

Bardzo często ich przyczyną są zaburzenia hormonalne – wpływ ma tutaj przede wszystkim nadmierna produkcja kortyzolu. Na szczęście, dzisiejszy postęp kosmetologii i medycyny estetycznej pozwala na ich skuteczne usuwanie. Obecnie możemy pozbywać się rozstępów wybierając jeden z kilku podstawowych sposobów.

Kosmetyki dermatologiczne

Kremy, żele i maści nie są może zbyt skuteczne w walce z powstałymi już rozstępami natomiast z całą pewnością zniwelują możliwość pojawienia się tych kolejnych. Ich zadaniem jest uelastycznienie skóry i odpowiednie nawilżenie. Dzięki temu włókna kolagenowe nie będą przerywane nawet w wyniku wzmożonego rozciągania skóry.

Peelingi

Są zarówno nieocenioną metodą zapobiegania powstawania rozstępów jak i walki z tymi już powstałymi. Robione regularnie samodzielnie bądź w gabinetach kosmetycznych naprężają skórę oraz złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu rozstępy zostają spłycone. Co więcej, peelingi pobudzają tkankę skórna do naturalnej odbudowy, dzięki czemu miejsce rozstępów skutecznie się regeneruje. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez stosowania peelingów z użyciem kwasu glikolowego.

Mezoterapia

To nic innego jak zabieg polegający na wstrzykiwaniu w zmienione miejsce specjalnych koktajli witaminowych. Ich zadaniem jest pobudzanie włókien skóry do odbudowy. Rozstępy stają się płytsze, po serii zabiegów są praktycznie niewidoczne. Zabiegi tego rodzaju są idealne w przypadku rozstępów w początkowej fazie rozwoju.

Mikrodermabrazja

To dermatologiczna metoda mechanicznego ścierania martwego naskórka dochodząc do ostatniej warstwy skóry zmienionej chorobowo. Zabieg tego rodzaju jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Mikrodermabrazja nadaje się idealnie do usuwania rozstępów świeżych i płytkich. W przypadku tych głębokich nie daje 100% skuteczności natomiast jej efekty są zawsze widoczne.

Usuwanie rozstępów laserem

To najnowszy i najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się rozstępów. Laserowe usuwanie rozstępów przynosi zamierzone efekty zarówno w przypadku zmian świeżych i płytkich jak i tych głębokich, które powstały nawet kilka lat wcześniej. Laseroterapia polega na naświetlaniu zmienionej skóry, co powoduje jej rozgrzanie i odparowanie poszczególnych warstw. W efekcie włókna kolagenowe zostają pobudzone do regeneracji. Co ciekawe, seria kilku zabiegów pozwala na całkowite usunięcie rozstępu a na skórze nie pozostaje po nim żaden ślad, nawet w postaci przebarwienia.

Cryolift

To technika leczenia skóry zimnem. W tym przypadku łączy się krioterapię z metodą odżywiania skóry. W miejsce, na którym pojawił się rozstęp nakłada się żel chłodzący ze składnikami odżywczymi. Następnie przykłada się głowicę generującą zimno. Efekt zabiegu jest praktycznie natychmiastowy. Zimno powoduje lepsze wchłanianie witamin, które pobudzają skórę do odbudowy i produkcji kolagenu. Co więcej, krioterapia działa korzystnie na mikrokrążenie w skórze.

Efekty

Warto podkreślić, że efekty poszczególnych zabiegów będą różne w zależności od systematyki ich stosowania oraz rodzaju rozstępów. W każdym przypadku niwelowanie nieestetycznego wyglądu skóry musi przebiegać poprzez wykonanie serii zabiegów. Nie należy oczekiwać zaniknięcia rozstępów już po jednokrotnym skorzystaniu z danej metody. Wszystkie zabiegi trzeba również wykonywać w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej, przy wykorzystaniu najlepszej jakości sprzętu i preparatów.

Źródła:

 http://zdrowecialomag.pl/

http://lifestylemagazyn.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 61 =