Sposoby na mocniejsze włosy

Niechirurgiczny przemysł kosmetyczny rozwija się bardzo dynamicznie, trudno może być nam niekiedy ustalić, którą klinikę kosmetyczną lub kosmetologa wybrać. Większość klientów, wybiera taką, która ma pozytywne opinie od znajomych, rodziny. Wszyscy chcą mieć piękne i mocne włosy – dlatego warto wybrać takie miejsce, w którym zrobi się to perfekcyjnie.

Zabiegi pielęgnacyjne na skórę głowy to dzisiaj niezwykle bogata i zróżnicowana oferta. Wśród niej znajdziemy między innymi:

Mezoterapia igłowa osoczem

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to wyjątkowo skuteczna i bezpieczna procedura, szczególnie odpowiednia dla osób cierpiących na alergię. Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy, warto zastanowić się właśnie nad tym zabiegiem. Cieszy on coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Autologiczny preparat w postaci osocza bogatopłytkowego, wytworzony jest z własnej krwi pacjenta. Próbkę krwi pobiera się, odwirowuje i stosuje do otrzymania aktywnych płytek krwi, które są obecne w osoczu. Są niezwykle ważne w regeneracji komórek skóry. Otrzymany produkt zawiera czynniki wzrostu odpowiedzialne za stymulację podziału i wzrostu komórek naskórka, a także syntezę macierzy pozakomórkowej, aktywację mikrokrążenia, stymulację syntezy DNA i fibroblastów do produkcji kolagenu.

Wzmocnienie włosów jeszcze nigdy nie było tak skuteczne. Mezoterapia jest nieinwazyjną procedurą, przeprowadzaną przez specjalistów medycyny estetycznej i wykwalifikowanych kosmetologów w celu rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry i opóźnienia procesu jej starzenia. Wzrost włosów jest bardzo widoczny.

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

To idealny zabieg dla osób, wymagających bardziej intensywnej rewitalizacji i naprawy skóry. Odnotowuje bardzo widoczne sukcesy. To idealny zabieg na wzmocnienie włosów. To skuteczny, bezpieczny i sprawdzony naukowo sposób, będący efektem wieloletnich badań i rozwoju. Jest nieinwazyjny, bezbolesny, bez skutków ubocznych, dający natychmiastowe efekty. Stosowany jest z powodzeniem na wypadające włosy i by je wzmocnić. Pozwala również na przyspieszenie porostu włosów.

Dermapen/Mezopen

Opatentowana technologia pióra z mikroigłą przyczynia się do tego, że Dermapen jest liderem pod względem bezpieczeństwa pacjentów, komfortu i wyników leczenia. Z ponad 6000 lokalizacjami na świecie i milionami pacjentów, leczonych każdego roku, Dermapen jest marką cenioną. To idealny sposób, jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić cebulki włosów. Z kolei Mezopen jest rewolucyjnym sposobem na rozwiązanie najbardziej upartych problemów kosmetycznych. Dzięki zaledwie 4 sesjom pomagają poprawić wzrost włosów. Pozwala też na zwiększenie objętości włosów. Jeżeli nie wiesz czy ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, zawsze możesz zdecydować się na darmowe konsultacje w gabinecie kosmetologicznym.

Badanie Trichogram i Trichoskopia

Trichogram jest pół inwazyjną metodą analizy włosów, polegającą na zerwaniu od 50 do 100 włosów z różnych części skóry głowy, przyklejeniu ich do szkiełka i zbadaniu pod mikroskopem.
Celem jest ustalenie stopnia progresji wypadania włosów przez sprawdzenie, jak dużo włosów znajduje się w każdym etapie wzrostu, anagenu (wzrost), kolagenu (przejściowy) i telogenu (odpoczynek).

Około 10 % włosów powinno znajdować się w stanie spoczynku w dowolnym momencie, więcej oznaczałoby potencjalny problem. Wtedy będziemy wiedzieć, czy wzmocnić włosy. Trichoskopia obrazuje dermaskopowo obraz skóry głowy i włosów.  Jest nowatorską techniką diagnostyczną, zarówno prostą, jak i nieinwazyjną. Może być użyta jako poręczne narzędzie do diagnozowania najczęstszych zaburzeń włosów i skóry głowy i sprawdzenia, czy wzmocnienie cebulek włosów jest niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − = 29