Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki mylnie uznawane jest za odchudzanie. Zabiegi, które wykorzystuje się w tym celu rzeczywiście redukują tkankę tłuszczową z ciała bądź poszczególnych jego partii natomiast nie można ich wykorzystywać w celu terapii wyszczuplającej. W modelowaniu figury chodzi bardziej o uzyskanie odpowiednich proporcji sylwetki, uwidocznienie jej atutów i zamaskowanie niedoskonałości. Z zabiegów tego rodzaju mogą więc w pełni skutecznie korzystać osoby, które walczą z nadprogramowymi kilogramami jak i te, których waga jest właściwa.

 

Jak modelować sylwetkę?

 

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością było poddanie się inwazyjnej operacji chirurgicznej przy pomocy skalpela. Niestety, odpowiednio kaloryczna dieta czy wzmożone ćwiczenia na siłowni oczywiście wpływały na kształty naszego ciała natomiast niemożliwym było modelowanie tylko poszczególnych części ciała w taki sposób, by uzyskać zamierzone efekty. Wiele zmieniło się za sprawą innowacyjnych zabiegów w zakresu medycyny estetycznej. Te, chociaż jeszcze do niedawna uznawane były za raczej pielęgnacyjne aniżeli skuteczne, dzisiaj cieszą się pozytywną opinią lekarzy. To właśnie oni wraz z naukowcami przez wiele lat opracowywali sposoby na to, by móc cieszyć się doskonałym ciałem. Coraz częściej to właśnie medycyna estetyczna zastępuje dzisiaj tradycyjne leczenie, które zresztą niejednokrotnie powodowało liczne skutki uboczne i powikłania.

 

Jakie zabiegi warto stosować?

 

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają wpływać na modelowanie całej sylwetki bądź jej poszczególnych partii muszą być zawsze dopasowane idealnie do potrzeb indywidualnego pacjenta. Bardzo często dermatolog rekomenduje kilka z nich i zaleca terapię łączoną – różnego rodzaju zabiegi stosowane równolegle przyczyniają się do szybszych efektów.

W zakresie wpływania na kondycję i stan naszego ciała najczęściej wykorzystuje się zabiegi, takie jak:

  • lipoliza iniekcyjna. Ta jest bezpieczną alternatywą dla inwazyjnej liposukcji.
  • Wiązki światła pozwalają rozbijać komórki tłuszczowe na drobne cząsteczki, dzięki temu są one szybciej wydalane z organizmu.
  • Zabieg polega na wprowadzeniu w warstwy skórne bezpiecznej ilości dwutlenku węgla, który wpływa na poprawę pracy układu krwionośnego oraz niwelowanie tłuszczu z części, gdzie zbiera się on w nadmiarze.
  • zabiegi Dermapenem. Polegają na mikro nakłuciach skóry, dzięki czemu jest ona pobudzana do naturalnej regeneracji i zwiększenia tempa procesów redukcji tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 5 =