Mezoterapia

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem, którego celem jest poprawa wyglądu skóry. Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy natomiast doskonałe działanie kosmetyczne oraz lecznicze wykazuje także na innych częściach ciała.

 

Co to jest mezoterapia? Mezoterapię wykonuje się w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej. To zabieg rewitalizując skórę. Polega na wstrzykiwaniu w skórę składników odżywczych, które zostają przez lekarza dobrane indywidualnie biorąc pod uwagę problem każdej skóry i oczekiwane efekty klientów. Ostrzykiwanie nie trwa dłużej aniżeli 15 minut i przebiega za pomocą miko igieł. Zabieg jest praktycznie bezbolesny a osoby o niskim progu bólu mogą zdecydować się na posmarowanie ostrzykiwanej skóry znieczulającym żelem. Po zabiegu możliwe jest uczucie mrowienia bądź zaczerwienienie skóry jednak następstwa te znikają zwykle po kilku godzinach. Efekty są zauważalne niemal natychmiast jednak na te pełne będzie trzeba poczekać kilka dni. Utrzymują się do 6 miesięcy.

 

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

 

Zabieg jest w pełni bezpieczny jeśli tylko zostanie wykonany przez profesjonalnego lekarza. Tylko osoba odpowiednio wyspecjalizowana będzie w stanie dobrać odpowiednie składniki preparatu odżywczego. Należy też pamiętać o przeciwwskazaniach do przeprowadzania tego zabiegu. Z mezoterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży i te które karmią piersią bowiem nie zostało zbadane czy preparaty witaminowe mają jakiś niekorzystny wpływ na płód i czy nie przedostają się do mleka matki. Z mezoterapii nie powinny korzystać też osoby o skórze bardzo wrażliwej, naczynkowej, skłonnej do podrażnień. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry – łuszczyca, grzybica, bielactwo, otwarte rany, infekcje wirusowe, aktywna opryszczka. Lekarz nie zdecyduje się też na wykonanie mezoterapii osobom chorym na chorobę żył, cukrzycę czy nowotwór. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli zostaną zachowane odpowiednie standardy wykonywania tego rodzaju zabiegu to jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po mezoterapii nie występują praktycznie żadne powikłania – jest on nazywany wręcz zabiegiem lunchowym bowiem trwa krótko i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, z powodzeniem można go wykonać podczas przerwy w pracy. Zabieg nie wpływa też w żaden sposób na nasz stan zdrowia, wręcz przeciwnie pozwala na zniwelowanie szeregu niedoskonałości skóry, leczy też łysienie. Wszelkie składniki koktajlu witaminowego są naturalne oraz bezpieczne dla tkanki skórnej – najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, kolagen, krzem, l-karnitynę czy kofeinę.

 

Jakich efektów można spodziewać się po mezoterapii?

 

Przede wszystkim skóra staje się odżywiona, idealnie napięta i gładka, pozbawiona zmarszczek. Mezoterapię stosuje się też w walce z bliznami, rozstępami i cellulitem. Z medycznego punktu widzenia jest skutecznym zabiegiem leczniczym, który niweluje łysienie. Mezoterapię można stosować leczniczo, profilaktycznie bądź kosmetycznie. Efekty utrzymują się średnio pół roku.

http://www.artykulynazdrowie.net.pl/zabiegi/mezoterapia/

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/mezoterapia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 + = 85