Cellulit

Cellulit powstaje wskutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Pojawia się wraz ze zmianami tkanki podskórnej o charakterze obrzękowo – włóknistym.

Cellulit pojawia się najpierw na udach, późnej na pośladkach i brzuchu, często występuje tez na biodrach. Łatwo go zauważyć bowiem tworzy wyraźny defekt kosmetyczny skóry, ta staje się nierówna i pofałdowana.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Nie można określić jednoznacznej przyczyny pojawiania się cellulitu bowiem ten może pojawiać się wskutek licznych zaburzeń. Najczęściej to zła dieta i brak aktywności fizycznej chociaż mylnym jest stwierdzenie, że cellulit pojawia się jedynie u osób otyłych czy z nadwagą – tak samo często widać go u osób szczupłych.

Przyczyną pomarańczowej skórki mogą być zaburzenia krążenia krwi i układu limfatycznego. Medycy uznają, iż ten pojawia się również w wyniku uwarunkowań genetycznych, obniżonego metabolizmu, zaburzeń hormonalnych.

Mieszkasz w Trójmieście? Masz problemy z cellulitem? Sprawdź ofertę: USUWANIE CELLULITU GDAŃSK 

Okazuje się również, że cellulit może występować u osób, które palą papierosy, nadużywają alkoholu czy żyją w niekorzystnych warunkach środowiskowych – smog na pewno nie jest korzystny.

Jakie są etapy powstawania cellulitu?

W początkowej fazie jest on zauważalny jedynie w trakcie wykonywania testu „uszczypnięcia”, czyli wtedy gdy ściśniemy daną część skóry. Ta staje się pomarszczona, pofałdowana, nierówna; przypomina skórkę pomarańczy. W późniejszym etapie cellulit jest widoczny nawet wtedy, gdy nie ściska się skóry. W zaawansowanym stadium jest uznawany już nie tylko za defekt kosmetyczny, ale również zdrowotny bowiem bardzo często sprawia, że osoba, która się z nim boryka odczuwa ból w czasie siedzenia czy leżenia.

Jak walczyć z cellulitem?

Znane są domowe sposoby na niwelowanie pomarańczowej skórki jednak trzeba przyznać, że te stają się skuteczne jedynie wtedy, gdy cellulit dopiero zaczyna pojawiać się na skórze. W zaawansowanym stadium, domowy peeling czy masaż niestety nie usunie problemu.

Zalecane są profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Te, jeśli są wykonywane regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarskimi wykazują się pełną skutecznością. Co więcej, są całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie wywołują żadnych powikłań. Efekty zabiegów widać też dużo szybciej aniżeli przy stosowaniu domowych sposobów.

Kobiety, bo to one najczęściej borykają się z pomarańczową skórką zwykle decydują się na laseroterapię, mezoterapię igłową, lipolizę iniekcyjną czy zabiegi Dermapenem. Innowacją są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego – wszystkie pobudzają tkankę skórną do naturalnej odbudowy a tkankę tłuszczową do rozpadu na drobne cząsteczki aż do całkowitego zniwelowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 87 = 94