Krem przeciwzmarszczkowy – jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Starzejąca się, jednak zadbana skóra – odpowiednio nawilżona, pozbawiona przebarwień, rozświetlona i promienna, jest ozdobą i nie wymaga poddawania się inwazyjnym, bolesnym, czasem niebezpiecznym i związanych z ryzykiem niepowodzenia zabiegom. Receptą na zdrowy, atrakcyjny wygląd w każdym wieku jest oparty na naturalnych składnikach krem przeciwzmarszczkowy. Kremy przeciwzmarszczkowe, który działają w nieinwazyjny sposób i w zgodzie z naturą pozwalają realnie poprawić stan skóry, wygładzić ją, nawilżyć i sprawić, że zmarszczki są zredukowane i mniej widoczne. Postaw więc na zdrowie i naturalność!

Krem przeciwzmarszczkowy – czy naprawdę działa?

Krem przeciwzmarszczkowy działa, jeśli zawiera składniki aktywne – mające realny wpływ na stan skóry oraz składniki ułatwiające ich wchłanianie i przenikanie. Dzięki zawartości składników aktywnych kremy przeciwdziałające starzeniu realnie działają. Ich dobroczynny wpływ jest każdorazowo potwierdzany w niezależnych testach i badaniach klinicznych. Wynikiem badań są konkretne liczby świadczące o skuteczności preparatu.

Zmarszczki pod oczami

Jakich składników szukać w kremach przeciwzmarszczkowych?

Każdego dnia jesteś narażona na wiele toksyn i czynników szkodliwych – jak smog, zanieczyszczenie powietrza, stres termiczny, powietrze z klimatyzatora, środki chemiczne – sprzyjających przyspieszeniu procesu starzenia. Niektóre z nich, np. spaliny czy dym papierosowy, mogą zawierać nawet składniki rakotwórcze.

Ponieważ nie zawsze można kontrolować natężenie szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zaleca się, by w trosce o własne zdrowie, przykładać dużą uwagę do naturalnych, bezpiecznych składów kosmetyków nakładanych na skórę. Wybierając krem, unikaj toksyn, składników pochodzenia syntetycznego, pochodnych ropy naftowej, toksycznych konserwantów i wypełniaczy.

Zwróć uwagę na to, czy w słoiczku wybranego kremu znajdują się:

  • składniki regenerujące, stymulujące produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, pomagające spłycić zmarszczki, takie jak np. koenzym Q10, palmitynian tetrapeptydu i ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego;
  • składniki wzmacniające naczynia krwionośne – uelastyczniają i uszczelniają naczynia krwionośne, dzięki czemu krew bogata w składniki odżywcze i tlen dociera sprawnie do komórek, takie właściwości ma np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego;
  • składniki chroniące przed działaniem wolnych rodników – neutralizują uszkadzający wpływ wolnych rodników, co odgrywa kluczową rolę w procesie starzenia, będą to np. koenzym Q10, kofeina, antyoksydanty z ekstraktów roślinnych np. z żeń-szenia syberyjskiego;
  • składniki nawilżające – dobrze nawodniona skóra starzeje się wolniej i jest odporniejsza na odkształcenia i uszkodzenia, sprzyjające zmarszczkom. Właściwości regulujące poziom nawilżenia skóry posiada ekstrakt z lawendy wąskolistnej, ekstrakt z pąków topoli, pirolidynokarboksylan magnezu.

Przykładem preparatu, zawierającego wyłącznie najwyższej jakości składniki aktywne, jest krem przeciwzmarszczkowy Buatic. W kremie znajdziesz wartościowe składniki roślinne, dobrane w sposób gwarantujący skuteczne i bezpieczne działanie. Krem jest świetny dla osób o każdym typie cery, nawet dla tych, których cera jest wrażliwa lub naczynkowa.

Preparat nie zawiera w składzie produktów syntetycznych, rakotwórczych, toksyn ani tanich wypełniaczy. Co ważne dla alergików, Buatic nie jest wzbogacany silnymi perfumami ani barwnikami, które mogą być bardzo drażniące dla skór wrażliwych, alergicznych i cienkich.

Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy do wieku?

Buatic - krem przeciwzmarszczkowy
Buatic – serum na zmarszczki

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa powinna rozpocząć się już w okolicach 25 roku życia. Powstałe raz zmiany są trudne do zlikwidowania i tak, jak w przypadku zdrowia, tak i w przypadku urody sprawdza się powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Producenci często na opakowaniach umieszczają informacje, że krem jest przeznaczony dla osób 20+, 30+, 40+ czy 60+. Pamiętaj, że jest to jedynie wskazówka. Krem należy dobrać do rodzaju skóry i jej potrzeb, wiek zaś jest kwestią drugorzędną. Kremy dla kobiet powyżej 50 roku życia zwykle mają bogatszą konsystencję, jednak mogą z powodzeniem sprawdzić się u młodszych osób.

Priorytetem w początkach kuracji jest krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Okolice oczu są wrażliwe, skóra jest cienka i poddawana codziennym odkształceniom – podczas mrugania i mimiki twarzy. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy powinien więc być podstawą pielęgnacji, niezależnie od wieku.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Kremy przeciwzmarszczkowe używane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Skóra panów jest grubsza i trochę mniej podatna na powstawanie zmarszczek, jednak nie znaczy to, że powinni oni zaniechać pielęgnacji odmładzającej. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór produktu, jakim jest krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn. Kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane mężczyznom zawierają podobne składniki aktywne, jednak różnią się formułami – są nielepiące, mniej tłuste i szybciej się wchłaniają.Cera bez zmarszczek

Krem przeciwzmarszczkowy – niezbędnik codziennej pielęgnacji antystarzeniowej

Podsumowując kwestię pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, koniecznie należy wspomnieć o regularności. Każdy krem stosowany rzadko, od przypadku do przypadku nie będzie miał szansy rozwinąć swojego działania na skórę i poprawić jej wyglądu. Kremy przeciwzmarszczkowe należy dobierać do potrzeb skóry, pamiętając, że nie warto inwestować w preparaty o słabych, syntetycznych składach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =