Depilacja laserowa – skuteczna forma golenia

Często zdarza się, że osoby chcące pozbyć się owłosienia ze swojego ciała kojarzą tę czynność z czymś bardzo nieprzyjemnym. Nic dziwnego, codzienne golenie się za pomocą maszynki jest nie tylko na dłuższą metę męczące ale również może powodować różnego rodzaju podrażnienia. Podobnie dzieje się w przypadku depilacji plastrami lub woskiem, w prawdzie mamy wtedy dłuższą chwilę wytchnienia ale nadal jest to zabieg, który nie należy do najprzyjemniejszych i który należy regularnie powtarzać, jeżeli chcemy zachować gładką skórę bez żadnego włoska na niej. Dla osób chcących na dobre pozbyć się zbędnego owłosienia na pomoc przychodzi depilacja laserowa.

Czym jest usuwanie włosów laserem? To trwała depilacja ciała w Gdyni (w tym temacie więcej tu – http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/) i jedyna skuteczna oraz trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Nie jest to metoda jednorazowa, ponieważ nasze włosy nie rosną jednocześnie. Zazwyczaj zabieg powtarza się co miesiąc przez okres pół roku, później raz do roku. Wiele osób pyta czy czy depilacja laserowa boli. Jest ona niemalże bezbolesna. Jedyne co odczuwamy podczas sesji to ciepło oraz delikatne uczucie pieczenia, które nie jest bardzo dokuczliwe. Coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na depilacje laserowa.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacja laserowa to zabieg jak każdy inny. Należy przed nim skonsultować się z osobą, która będzie wykonywała zabieg. Ona opowie nam o wszelkich przeciwwskazaniach. Z pewnością usłyszymy informację, aby unikać opalania się oraz zrezygnować z wizyt na solarium czy poprawiania kolorytu skóry za pomocą kremów samoopalających. Oprócz tego należy odstawić niektóre leki, o których opowie dokładnie osoba przeprowadzająca zabieg. To nie wszystkie przeciwwskazania do depilacji laserowej jakie istnieją.

Depilacja laserowa a ciąża

Niestety, niemożliwa jest depilacja laserowa w ciąży. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na zdrowie rozwijającego się dziecka.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Wszystkiego dowiemy się podczas wizyty kontrolnej przed zabiegiem. Wtedy też zostanie na nas wykonana próba laserowa, która sprawdzi czy nasza skóra nie jest bardzo wrażliwa na promieniowanie oraz czy nie wystąpią oparzenia po depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – efekty

Usuwanie owłosienia laserem pozwoli nam zapomnieć o pozbywaniu się zbędnego owłosienia na długi czas. Należy jednak pamiętać o tzw. ”wizytach przypominających” raz do roku aby jak najdłużej utrzymać efekt, który uzyskaliśmy. Ciężko jest uzyskać odpowiedź na pytanie: depilacja laserowa: ile zabiegów? Każdy organizm jest inny i potrzebuje innej ilości wizyt. Średnio zazwyczaj potrzeba ich od trzech do pięciu.

Laserowa depilacja – opinie

W sieci możemy przeczytać wiele komentarzy odnośnie opinii na temat zabiegu. Zdecydowana większość z nich poleca wykonanie zabiegu. Powodzenie w dużej mierze zależy od osoby przeprowadzającej zabieg oraz od rodzaju naszej skóry.

Laserowa depilacja – skutki uboczne

Niestety, życie byłoby zbyt proste gdyby wszystko szło zbyt łatwo. Po wykonaniu laserowego usuwania owłosienia możemy zaobserwować przez jakiś czas zaczerwienienie na naszej skórze. Należy również pamiętać o tym, że po zabiegu zabronione jest używanie dezodorantów i innego rodzaju antyperspirantów czy preparatów, które zawierają alkohol, spirytus.

Laserowa depilacja – koszt

Laserowa depilacja i jej cena zależy od salonu, do którego się udamy. Najczęściej mieszczą się one w granicach 200-300 zł za wąsik, 500 za łydki oraz 300-400 za okolice bikini. Więcej na temat kosztów możemy dowiedzieć się, wpisując w wyszukiwarce upatrzonego przez nas salonu, który wykonuje ten zabieg frazę ”depilacja laserowa – cena”.

 Jak widać, najlepszym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Koszt takiego zabiegu nie należy może do najtańszych ale z pewnością jest warty każdej wydanej złotówki.

Czytaj więcej na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni