Jak leczyć hemoroidy

Okazuje się, że co drugi Polak cierpi na hemoroidy, czyli żylaki odbytu, które można pokonać całkiem prostymi sposobami, jeśli tylko zaufamy naturze. Szkoda marnować czasu na cierpienie i najlepiej od razu udać się do proktologa, aby móc podjąć się skutecznego leczenia. Chociaż jednym ze sposobów na pozbycie się hemoroidów jest metoda operacyjna, to wcale nie musimy stawiać na broń tak dużego kalibru. Jak więc pozbyć się tej przykrej dolegliwości w sposób jak najmniej inwazyjny?

 

Czym są hemoroidy?

 

Hemoroidy to nic innego jak guzki krwawnicze, które są naturalną częścią ciała każdego z nas. Ich zadaniem jest uszczelnienie kanału odbytu oraz kontrolowanie oddawania stolca i gazów. Są one wypełnione krwią i w momencie parcia guzki opróżniają się z krwi, a my możemy się wypróżnić.

 

Kiedy pojawiają się problemy? Jeśli guzki są rozciągnięte i nadmiernie wypełnione krwią, to nie są w stanie do końca się z niej opróżnić. Z kolei zalegająca krew doprowadza z czasem do stanu zapalnego, który rozprzestrzenia się również na tkanki odbytu, a my cierpimy na chorobę hemoroidalną.

 

Okazuje się, że wcale nie trzeba stosować drastycznych środków w celu pozbycia się nieprzyjemnych dolegliwości związanych z doskwierającymi hemoroidami. Najlepiej zacząć od bezinwazyjnych metod, czyli sięgnąć po naturalne mikstury na bazie ziół. Babcine sposoby są równie skuteczne, a dodatkowo nie niosą ze sobą negatywnych skutków ubocznych, jak to się ma w przypadku wielu syntetycznych produktów. Poza tym naturalne preparaty są łatwo dostępne.

 

Domowe sposoby na hemoroidy

 

Aby złagodzić ból powstały na skutek hemoroidów, należy postawić przede wszystkim na sposoby, które przyczynią się do obkurczenia rozszerzonych żył. Zioła na hemoroidy są wręcz nieocenione w tym przypadku. Bardzo skutecznym sposobem, który stosowany jest już od dawien dawna, jest kąpiel w ciepłej wodzie. Siedzenie w kucki przez kilkanaście minut wspomoże krążenie, co pozwoli nagromadzonej w żyłach krwi odpłynąć i zmniejszyć tym samym ich obrzęk. Jak najbardziej sprawdzą się nasiadówki wykonywane przy pomocy ziołowych naparów.

 

Polecany jest oczar wirginijski, który wykazuje działanie bakteriobójcze, ściągające oraz gojące powstałe ranki w żylakach odbytu. Można też przecierać odbyt za pomocą ciepłej jeszcze torebki z czarną herbatą. Skuteczność tej metody wynika z taniny zawartej w liściach czarnej herbaty, która wykazuje właściwości obkurczające oraz wysuszające.

 

Leczenie hemoroidów

 

Na rynku mamy dostęp do najróżniejszych preparatów na bazie konkretnych mieszanek ziołowych, które są polecane na dolegliwości związane z hemoroidami. Jednym z nich jest popularny Procto Vitale. Ten suplement diety ceniony jest ze względu na skuteczne działanie, dzięki swojemu naturalnemu składowi. Zawiera on szałwię, rdest ptasi, skrzyp polny oraz korzeń prawoślazu. Jest całkowicie bezpieczny i zapewnia bezinwazyjne pozbycie się wstydliwego problemu, który spędza nam sen z powiek. Dodatkową zaletą jest brak sztucznych związków chemicznych co sprawia, że Procto Vitale jest naturalnym produktem.

Sprawdź także : Kosmetyki na cellulit

Jeśli stadium choroby jest już zaawansowane, to warto zastosować terapie pod okiem lekarza. Można wybrać metodę chirurgiczną, czyli usunięcie żylaków za pomocą nałożenia gumowych obrączek czy też zamknięcia naczyń doprowadzających krew przy użyciu specjalnej substancji.

Godna polecenia jest również krioterapia czy też fotokoagulacja, które pomagają pozbyć się hemoroidów na skutek zniszczenia naczyń doprowadzających krew do guzków krwawniczych. Stosuje się w tym celu laser.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://ziolanahemoroidy.pl