Walka ze zmarszczkami mimicznymi

Walka ze zmarszczkami mimicznymi

To właśnie zmarszczki mimiczne pojawiają się na skórze twarzy jako pierwsze. Możemy mówić o nich w przypadku kobiet, które ukończyły już 25 rok życia. Zmarszczki te nie są co prawda oznaką starości a powstają w wyniku gestykulacji mięśni twarzy – przypomnij sobie ile to razy marszczyłaś czoło, pokazywałaś zdziwienie, śmiałaś się bądź ujawniałaś grymas niezadowolenia. To właśnie na skutek częstego kurczenia się i rozciągania skóry pojawiły się pierwsze zmarszczki. Najczęściej pojawiają się na czole, w okolicy oczu bądź kącików ust.

Nie dajmy się jednak zwieść reklamom cudownych kremów bowiem trzeba jasno potwierdzić, że te przy długotrwałym stosowaniu (o ile preparat zostanie w ogóle odpowiednio dobrany do typu skóry) pozwolą tylko zapobiegać powstawaniu kolejnych zmian na skórze natomiast nigdy nie usuną zmarszczek, które już powstały. Na szczęście medycy wynaleźli naturalny sposób na usuwanie zmarszczek.

To toksyna botulinowa, którą ostrzykuje się zmienione miejsca twarzy. Pełny efekt zabiegu widoczny jest już po 7-14 dniach

mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica, specjalizujący się m.in. w profesjonalnych zabiegach dermatologii estetycznej.

Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd.

Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni – wyjaśnia. Co ważne, na naturalna toksyna utrzymuje stan naszej skóry twarzy w idealnym stanie nawet przez pół roku a po tym czasie zabieg można z powodzeniem powtarzać.

Czy na pewno zabieg?

Joga twarzy, odpowiednia dieta i cudowne preparaty, dzięki którym w mgnieniu oka mamy się pozbyć postarzających nas zmarszczek.

Oczywiście, możemy uznać, że sposoby te są skuteczne o ile korzystać z nich będzie kobieta, która nie ukończyła jeszcze 25 roku życia. W przypadku tych po 50-tce niestety sposoby te nie będą już tak skuteczne. Na szczęście medycyna estetyczna daje nam dzisiaj szereg możliwości, dzięki którym skóra naszej twarzy może wciąż wyglądać zdrowo a przede wszystkim młodo. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest tzw. botoks, czyli ostrzykiwanie toksyną botulinową.

Sprawdź także: Jak poradzić sobie ze zmarszczkami?

 Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd. Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni – wyjaśnia. Innym sposobem jest wykorzystanie kwasu hialuronowego, który jest równie dobrym wypełniaczem. Co więcej, pamiętajmy, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze więc zabiegi tego rodzaju są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.

Zarówno ostrzykiwanie toksyną botulinową jak i kwasem hialuronowym można stosować wielokrotnie, w odstępach czasu mniej więcej co 6 miesięcy jednak o częstotliwości zabiegów musi zawsze decydować specjalista. Będąc pod stałą opieką medyków zajmujących się medycyną estetyczną zapewnimy sobie świetny wygląd na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *